Gwałtowne burze letnie, poprzedzone długotrwałą suszą to już stały element naszego klimatu.
Teren pochyły, otoczony polami bez melioracji i wysoką warstwą gleby gliniastej stwarza duże zagrożenie podtopienia w trakcie takich opadów, a magazynowanie wody w zbiornikach zamkniętych nie daje gwarancji bezpieczeństwa.
Zarządzanie opadami w tym wypadku stanowi główne zagadnienie projektowe, wspierając jednocześnie aspekt ekologiczny założenia.
Ogrody deszczowe to wspaniałe rozwiązanie na problemy związane ze zmianami klimatycznymi, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo budynku ale również na problemy związane z małą ilością opadów. Dodatkowo urozmaicają krajobraz i są powierzchnią wymagającą minimalnej opieki.
Wymagająca działka staje się niezwykle atrakcyjna dzięki malowniczym skarpom, i meandrującemu strumieniowi doprowadzającemu wodę do otwartych wgłębień, powoli rozsączających wodę opadową do gleby, a w konsekwencji do wód podziemnych, których niski poziom alarmuje do pochylenia się nad tym problemem.
Zagospodarowanie terenu przewiduje rozbudowę istniejącej skarpy, pozwalając powiększyć przestrzeń tarasową i stworzyć przestrzeń dla roślin sucholubnych.
Zachodnia część działki jest wzbogacona o system połączonych ogrodów deszczowych otoczony kamieniami i roślinami odpornymi zarówno na suszę jak i długie zastoje wody.
Całość zaprojektowano w wiejskim stylu i wzbogacona o skrzynie warzywne oraz drzewa owocowe na trawniku, będące jednocześnie osłonięciem działki od szerokiego pola widokowego ze względu na spadek terenu.
Rodzina z dorastającymi dziećmi zyskała dużą przestrzeń rekreacyjną oraz osłoniętą strefę w okolicach domku narzędziowego .

PODMIEJSKIE ZACISZE